11. edycja Międzynarodowych Targów Turystyki i czasu wolnego we Wrocławiu już za nami. W tym roku po raz kolejny projekt  „Przygoda z Nysą – zagospodarowanie turystyczne pogranicza polsko – niemieckiego – etap V” miał swoje stanowisko. Tegoroczna edycja odbyła się w nowej lokalizacji – na Stadionie Wrocław. Ten nowoczesny obiekt niejednokrotnie gościł  inne imprezy targowe, jednakże targi turystyczne odbyły się po raz pierwszy.

„Przygodę z Nysą” od 1 do 3 marca na stoisku wystawowym reprezentowali przedstawiciele partnerów z Gminy Zgorzelec, CRT w Radomierzycach, Miasta Zgorzelec, Gminy Pieńsk, Powiatu Żary, Gminy Żary, Kulturinsel Einsiedel i Senckenberg Natural History Museum Görlitz.

Stoisko „Przygody z Nysą” było jednym z bardziej zauważalnych, cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem starszych jak i młodszych turystów. Odwiedzający oprócz otrzymania materiałów informacyjno – promocyjnych, mogli zapoznać się z turystycznym potencjałem polsko – saksońskiego pogranicza, spróbować drobnych przekąsek, mogli wziąć również udział w licznych konkursach z nagrodami, a także zrobić sobie zdjęcie w dmuchanym pontonie przywiezionym z Centrum Rekreacyjno-Turystycznego w Radomierzycach.

Międzynarodowe Targi Turystyczne i czasu wolnego we Wrocławiu to jedno z największych wydarzeń targowych w Polsce. Podczas trzydniowej imprezy stoiska wystawowe odwiedzili turyści indywidualni, przewodnicy, rodziny z dziećmi oraz ci wszyscy, którzy szukają inspiracji na wypoczynek oraz inną formę spędzania wolnego czasu.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.