Każdego roku, na wiosnę, Zgorzelecka Orkiestra Mandolinistów im. Tadeusza Grudzińskiego daje wspaniały koncert, w którym udział biorą również gwiazdy polskiej sceny muzycznej. W poprzednich latach byli to m.in. Zbigniew Wodecki, Grzegorz Turnau czy Stanisław Sojka. Orkiestra gra nieprzerwanie od 1990r. i jest słynna zarówno w kraju jak i w Europie. Tegoroczny koncert jest wyjątkowy bowiem w 2019r. przypada 30. rocznica utworzenia zespołu.

Gośćmi Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów im. Tadeusza Grudzińskiego z okazji 30. rocznicy powstania zespołu będą znakomity tenor Juliusz Ursyn-Niemcewicz oraz znany i lubiany aktor i wokalista Janusz Radek.

Koncert odbędzie się 6 kwietnia (sobota) o godz. 17:30, tradycyjnie w hali Centrum Sportowo Rekreacyjnego w Zgorzelcu przy ul. Maratońskiej 1. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w MDK Zgorzelec ul. Parkowa 1 oraz w CSR przy ul. Maratońskiej.

Juliusz Ursyn-Niemcewicz studiował na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Od 1995 r. jest związany z Operą Śląską w Bytomiu. Występuje także na innych scenach w Polsce i Europie. Przez 15 lat występował na festiwalu w Krynicy na zaproszenie Bogusława Kaczyńskiego, a w 1999 roku zaśpiewał pieśni Fryderyka Chopina w Londynie dla królowej Elżbiety.

Janusz Radek, wokalista i aktor. Karierę rozpoczynał od śpiewania poetyckiego – komponował piosenki do tekstów Bolesława Leśmiana, Leopolda Staffa i E.E Cummingsa. W latach 1994-95 współtworzył krakowski kabaret Zielone Szkiełko. W latach 90. śpiewał także w zespołach – punkrockowym i rockowych; od 1999 roku często występuje w spektaklach teatralno-muzycznych. Był jednym z solistów Tryptyku Świętokrzyskiego (oratoria Świętokrzyska Golgota, Tu es Petrus i Psałterz Wrześniowy) Zbigniewa Książka i Piotra Rubika.

Źródło: MDK w Zgorzelcu