Na finał Dni Zgorzelca, tj. w sobotę 22 czerwca i niedzielę 23 czerwca nich nastawią się ci, którzy lubią tańczyć i lubią dobrego, polskiego pop-rocka. W sobotę o godz. 18:00 swój występ przed zgorzelecką publicznością rozpocznie Cleo, znana z mega przeboju „My Słowianie”, który stał się jednym z największych hitów radiowych, został wyświetlony na kanale YouTube łącznie w różnych wersjach około 100 mln razy. Utwór uzyskał pierwsze miejsce w sprzedaży cyfrowej w 2014 r. W tym samym roku Cleo reprezentowała Polskę w konkursie Eurowizji, a jej występ uważany jest za jeden z najlepszych i barwniejszych epizodów Eurowizji.
➡Folkowo-tanecznym dopełnieniem wieczoru będzie przewidziany na ok. godz. 21:00 występ Goorala, jednego z najciekawszych polskich twórców Ethno Elektro. Artysta łączy muzykę klubową i elektroniczną z polską góralszczyzną. Zagrał około tysiąca żywiołowych koncertów zarówno w kraju, jak i za granicą m.in.: Opener, Exit, Sziget, Colours of Ostrawa, Woodstock, Audioriver.
➡Niedziela to koncert zespołu Video (początek godz. 19:00), czyli ulubieńców publiczności i laureatów licznych nagród, wśród nich Eska Music Awards 2015, 2016 w kategorii „Najlepszy zespół”. Ich single „Wszystko jedno” i „Ktoś nowy” osiągnęły status platynowych płyt, a album „Doskonale wszystko jedno” pokrył się złotem.
➡Zwieńczeniem niedzieli będzie ok. godz. 21:00 koncert Michała Szpaka, jednego z najbardziej rozpoznawalnych wokalistów młodego pokolenia, który czerpie inspirację z muzyki lat 80-tych i 90-tych. Nie boi się także utworów klasycznych. Hitem okazała się jego ostatnia trasa zatytułowana „Classica Tour”, w którą wyruszył wraz ze swoją siostrą, śpiewaczką operową – Marleną Szpak.

Wszystkie koncerty są bezpłatne. Zapraszamy!