15. października 2021 roku o godz. 19:00 w hali PGE Turów Arena w Zgorzelcu, w ramach V edycji Karkonoskiego Festiwalu Operowego Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze wystawi „Barona cygańskiego” Johanna Straussa.

Dzieło króla operetki, napisane z myślą o podbiciu scen operowych, dzięki pełnej rozmachu realizacji oraz wspaniałej, porywającej muzyce zapewni wieczór doskonałych wrażeń, ale także mimo lekkiego libretta skłoni do przemyśleń. Bohaterowie – wolni, odważni ludzie przeciwstawiają się nadętym bogaczom i urzędnikom schematycznie podchodzącym do swoich obowiązków. Prawdziwa miłość, duma narodowa oraz dyskusja na temat wartości i dostojeństwa człowieka przeciwstawiona pazerności, głupocie i postawie pełnej pychy. Wszystko to zrealizowane w koncepcji multimedialnej, z zaskakującymi efektami, na specjalnie wybudowanej scenie – z dodatkowym tłumaczeniem przygotowanym dla transgranicznej publiczności.

  • Reżyseria i inscenizacja – Tomasz Janczak,
  • kierownictwo muzyczne – Szymon Makowski,
  • w partiach solowych wystąpią: Joanna Horodko, Tomasz Janczak, Grzegorz Szostak, Adam Woźniak, Kamil Pękala, Anita Maszczyk, Elżbieta Kaczmarzyk-Janczak, Rafał Wróblewski, Agnieszka Tyrawska-Kopeć,
  • ponadto balet, chór oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.

Karkonoski Festiwal Operowy – V edycja / „Baron Cygański” Johanna Straussa
data: 15.10.2021 godz. 19:00
miejsce: Zgorzelec, Hala Widowiskowo-Sportowa PGE Turów Arena